System T

Dopravníky System T – silný partner v oblasti manipulácie

S nosnosťou až 600 kg a širokou škálou príslušenstva a prídavných zariadení pre pásové píly BOMAR je systém T ideálnym partnerom pre manipuláciu s materiálom vo vašej dielni. Vďaka pôvodnej dĺžke 2 mm a 3 mm sú valčekové dráhy flexibilné a prispôsobiteľné akémukoľvek prostrediu.

Prehlad technických údajov
OznačenieŠírkaModulyValčeky Ø valčekovNohyNosnosť
T 440440 mm2000 mm670 mm3600 kg/m
|440 mm3000 mm1070 mm4600 kg/m
T 540540 mm2000 mm670 mm3600 kg/m
|540 mm3000 mm1070 mm4600 kg/m
T 640640 mm2000 mm670 mm3600 kg/m
|640 mm3000 mm1070 mm4600 kg/m

Citlivé nastavovanie

Každá oporná noha je vybavená dvoma stojacími nožičkami. Valčekovú dráhu je tak možné umiestniť aj na nerovný povrch.Silný profil

Valčekové dráhy Systém T sú zhotovené zo silného profilu so systémom šrobov. Vďaka montážnym a oválnym otvorom, zhotoveným pri výrobe sa dá jednoducho pripájať dodatočné príslušenstvo.

Zvládne každú úlohu

Systém T je vybavený valčekmi s Ø70mm a zvládne tak i najvyššie zaťaženie. 2m moduly valčekovej dráhy sú vybavené 6 valčekmi a 3m moduly 10 valčekmi.

Meriaci doraz TA - jednoducho, rýchlo, nekomplikovane

Meriaci doraz TA s jednoduchým nastavovaním a nekomplikovanou obsluhou. So štandartnými dĺžkami 2000mm až 6000mm a kroky po 1000mm je meriaci doraz TA vhodný pre každú pílu. Vodiaca lišta je vybavená po celej dĺžke meriacim pásmom. Rameno dorazu sa dá pri priechode materiálu vyklopiť.

Meriaca stupnica

Meriaca stupnica je umiestnená na masívnej kolajnici s vyfrézovanou drážkou. Support dorazu je opatrený ukazateľom priamo nad meriacim pásmom.Tlmenie a vyklápanie

Doraz je vybavený integrovaným tlmičom ramena a je možné ho vyklopiť aby mohol materiál ľahko prechádzať.

Individuálne riešenie - rozšírenie a príslušenstvo

Každá valčeková dráha môže byť ideálne prizspôsobená svojej úlohe. Je to kedykoľvek možné vďaka príslušenstvu a rozšíreniam Systému T; vďaka montážnym otvorom bez vynaloženia dodatočného úsilia.

Zvislé valčeky

Zvislé valčeky sú umiestnené tak, že ideálne lícujú s osou zadných zubov píly a zaisťujú tak uhlovú presnosť, jednoduchšie pracovné operácie a bezpečnosť pracovníkov obslujy a osôb, ktoré sa nachádzajú v blízkosti stroja.

Nastavitelné zvislé valčeky

Pri rezaní niekoľkými vrstvami alebo zväzkami materiálov sú nastaviteľné zvislé valčeky nenahraditeľné. V kombinácií s pevne namontovanými zvyslími valčekmi je prisunutím nastaviteľných valčekov zaisťovaná poloha vrstvy alebo zväzku.

Poistka proti odkotúlaniu

Poistka proti odkotúlaniu slúži ako prevencia nekontrolovaného odkotúlania trubiek a nebezpečiu, ktoré predstavuje pre pracovníkov obsluhy a osoby ,ktoré sa nachádzajú v blízskosti.

Nožičky pre prípravu materiálu

Optimalizácia času jednoduchými prostriedkami, to sú prípravné nožičky systému T. Vďaka šírke uloženia 750mm sa dá pripraviť dostatočné množstvo materiálu pre proces rezania a zkrátiť čas obrábania.

Dodatočná oporná noha

Ako dodatočné zosílenie alebo dodatočná aktualizácia základnej verzie pripájania s plným počtom nôh ide kedykoľvek namontovať opornú nohu.Pripájacie diely

Ku každej pásovej píle je k dispozícií upravený pripojovací diel, vrátane spájacích prvokv. Valčeková dráha System T je dimenzovaná prednostne pre modely píl Workline, Proline a Transverse.

Meriaci doraz TNCA - High Tech meranie dĺžky

CNC riadený meriaci doraz TNCA poskytuje plný komfort dodatočnej meriacej osy stroja. Riadenie umožnuje programovanie absolútnych rozmerov a taktiež rozmerových reťazcov a ponúka programovú pameť pre 99 záznamov. Meranie dĺžky sa uskutočňuje pomocou magnetického meracieho systému po celej dĺžke dorazu s presnosťou 0,1mm.

Voľný zdvih a možnosť vyklápania

Doraz je vybavený elektronickým zariadením pre voľný zdvih s rozsahom zdvihu 20mm, Rameno dorazu sa vyklápa pneumaticky pre voľný priechod materiálu.

Nastaviteľné rameno dorazu

Vzdialenosť ramena dorazu od pásu píly je možné nastavovať individuálne. Presnosť uhlu po nastavení garantuje dvojité vedenie.Prehľadný panel obsluhy

Panel obsluhy je jednoduchý a prehľadný. Priebeh obsluhy je úmyselne upravený čo najjednoduchšie, čo uľahčuje prácu s TNCA i neskúseným pracovníkom obsluhy.

Komfortný digitálny meriaci doraz TRA

Bez nutnosti dodatočného napájania el. prúdom s batériou s dlhou životnosťou zabezpečuje digitálny meriaci doraz TRA presné merania po celej dĺžke. Support dorazu sa nastavuje ručne a poloha je na digitálnom displeji zobrazovaná s presnosťou 0,1 mm. Digitálny displej umožňuje zobrazenie absolútnich rozmerov a rozmerových reťazcov. Rameno dorazu je výklopné, aby mohol voľne prechádzať materiál.

Digitálny displej

Displej pre zobrazovanie dĺžok je umiestnený priamo na supporte dorazu a zobrazuje presnú polohu v reálnom čase. Systém zobrazovania ponúka rôzne možnosti pre nastavenie a optimalizáciu procesov.